Финале Новогодишњег кошаркашког турнира, школска 2017/​18.

У четвртак 28.12.2017. у 18,00 одржаће се финале Новогодишњег кошаркашког турнира. У финалу играју екипе Кленовникленда против Луни тунса. Такмичење у шутирању тројки одржаће се у 17,00 часова.

Извештај са градског такмичења у одбојци, школска 2017/​18.

Градско такмичење средњих школа у oдбојци одржано је 07.12.2017.године у сали Економско-​трговинске школе са почетком у 9.00 сати.
За градско такмичење у одбојци пријавиле су се три екипе у мушкој и четири екипе у женској конкуренцији и то:
омладинци:

• Економска школа;
  • ТШ ‘Никола Тесла’;
  • Политехничка школа.

Резултат:

1. ТШ ‘Никола Тесла : Економска школа 2 : 0 (25:14, 25:12);
  2. финале ТШ ‘Никола Тесла’: Политехничка школа 0 : 2 (14:25, 18:25).

За окружно такмичење пласирала се мушка екипа Политехничке школе.

Средња школа: омладинке;
1. Медицинска школа;
2. Пожаревачка гимназија;
3. Политехничка школа;
4. Економска школа.
Резултат:

Медицинска школа : Политехничка школа 2:0 (25:14, 25:18);
Економска школа : Пожаревачка гимназија 0:2 (16:25, 23:25).

Финале:

Медицинска школа : Пожаревачка гимназија 0:2 (13:25,18:25).

За окружно такмичење пласирала се женска екипа Пожаревачке гимназије.
Наставници који су водили децу на такмичење су: Александар Симић — Пожаревачка гимназија, Милан Јовић — Медицинска школа, Марко Вукашиновић — Економска школа, ТШ ‘Никола Тесла’ — Ненад Урошев, Никола Шојановић, Иван Наумовић — Политехничка школа.

Утакмице су судили Ранђеловић Матеја, Милојковић Ана и Марковић Марија. Екипама су додељење дипломе за учешће.
Руководилац такмичења – Драган Ћирић.
Такмичење је завршено у 14.30 сати.
У Пожаревцу, Координатор,
07.12.2017. Драган Ћирић, професор.

Отварање 53. Новогодишњег кошаркашког турнира Пожаревачке гимназије, школска 2017/​18.

Срдачно вас позивамо на отварање 53. Новогодишњег кошаркашког турнира наше школе које ће се одржати у понедељак 20.11.2017. у 18 часова у фискултурној сали.

Балкански фудокан шампионат и интернационални куп Црвене звезде, школска 2016/​17.

Ученици Пожаревачке гимназије Јелић Александар II3 и Николић Марко I3 као чланови Фудокан репрезентације Србије освојили су две златне медаље на Балакнском фудокан шампионату и Интернационалном купу Црвене звезде у дисциплини енбу. У конкуренцији је било више од 15 репрезентација, међу којима су и репрезентације Египта, Италије. Са овим успехом ученици Пожаревачке гимназије имају право учешћа на светском превенству, као енбу тим репрезентације.

Енбу је једна од најзахтевнијих дисциплина у традиционалном каретеу, која подразумева демонстративно приказивање каратеа, захтева велику физичку спремност и познавање технике, и само се поједини каратисти такмиче у тој дисциплини.

Фудокан карате, тј. традиционални, подразумева изворну карате борбу без заштите као што су рукавице, штитници за ноге итд.

Окружно такмичење — атлетика, школска 2016/​17.

Друго место за школску штафету на 30. Београдском маратону, школска 2016/​17.

На 30. Београдском маратону ученици и професори Пожаревачке гимназије успешно су представили школу и град.

У трци штафета 4 х 5км, мешовита штафета наше школе освојила је друго место. Штафету су трчали: Невена Лукић, Младен Ристић, Тијана Димитријевић и Лазар Стефановић. У полумаратону, трци на 21 км, учествовале су ученица Невена Лукић и професорка Миланка Мојсиловић, које се трку успешно завршиле и освојиле медаљу за истрајност.

У трци на 5 км — ТРКА ЗАДОВОЉСТВА, учествовали су ученици Лазар Марковић, Лука Станковић , професорка Данијела Стојановић и директорка Данијела Жуковски. Лазар Марковић освојио је 9. место у трци у којој је учествовало око 20.000 такмичара.

Пливачки дан Пожаревачке гимназије

Почетак школске године и наравно, још један Пливачки дан Пожаревачке гимназије је ту. Такмичења су одржана 4.9.2012. и као и увек, дан на базену је био испуњен спортским духом и добрим расположењем. Извињавамо се због лошег квалитета самих снимака и надамо се да ћете ипак уживати у снимцима делова такмичења у појединачном пливању, као и у штафети. Честитамо свим победницима и организаторима.