Пријава поправних испита у августовском року, школска 2016/​17.

Пријава поправних испита у августовском року вршиће се 17. и 18. августа 2017. у времену од 9,00 до 12,00.

Позив на Изазов даровитости, школска 2016/​17.

Позивамо Вас као ученика Пожаревачке гимназије, који је школске 2016/​17. године исказао изузетно стваралаштво и учествовао на Државном такмичењу и у програмима Истраживачке станице Петница у Петници, да учествујете у организовању завршне свечаности за награђивање даровитих ученика у оквиру програма: „ИЗАЗОВ ДАРОВИТОСТИ“.

Завршна свечаност и награђивање даровитих ученика биће 21. јунa 2017. године у 19,00 часова у свечаној сали Пожаревачке гимназије. Очекујемо да на свечаности представите себе својим гостима: професорима, друговима, родитељима, некадашњим наставницима и пријатељима школе.

Списак позваних ученика.

Распоред одбране матурских радова, школска 2016/​17.

Распоред одбране матурских радова

Програм обележавања Дана школе 24.9.2014.

Спортска такмичења:

• 8,00 Отварање фудбалског турнира – школско двориште;
  • 8,00 Сусрет генерација – кошарка – фискултурна сала;
  • 9,00 Такмичење у стоном тенису – учионица број 9;
  • 11,00 Одбојка за девојке – фискултурна сала.

Остале активности:

• 9,00 Ликовна радионица – техника декупаж – учионица број 8;
  • 9,00 Counter-​Strike: Global Offen­sive /​такмичење у компјутерским игрицама/​кабинет информатике и учионица бр.17;
  • 10,00 League of Leg­ends (LoL)/такмичење у компјутерским игрицама/​кабинет информатике и учионица бр.17;
  • 12,00 Свечана академија у оквиру које ће бити изведена представа Светски рат, Бранислава Нушића, награђена на Фестивала младих Града Пожаревца;
  • Отварање изложбе слика са III ликовне колоније;
  • 13,00 SCI­ENCE QUIZ – квиз на енглеском језику из области природних наука.

Дођите и својим присуством увеличајте празник школе.

Посебан распоред часова од 11.5. до 15.5.2015.

Важно обавештење!

Субота, 9. мај 2015. године је наставна за ученике III и IV разреда. Настава ће се одвијати по распореду од петка.

У периоду од 11. до 14. маја важиће посебан распоред часова. У понедељак, 11, уторак, 12, и среду 13. маја у школи ће бити само ученици I и IV разреда, тако да ће се настава одвијати само у преподневној смени.

Ученици I разреда биће у одговарајућим учионицама II разреда. У четвртак, 14. маја, настава ће се одвијати у обе смене. У петак, 15. маја, на основу одлуке Министарства просвете, сви ученици ће учествовати на Кросу РТС-​а, а настава ће бити организована на посебан начин.

Посебан распоред часова за први разред

Посебан распоред часова за четврти разред

125 година Развитка — Предавање ‘Шекспир и Сервантес у књижевности ренесансе

У оквиру обележавања 125 година Литерарне дружине „Развитак“ Пожаревачке гимназије, данас у нашој школи као предавач гостује професор др Новица Милић, професор књижевности на Универзитету Сингидунум и универзитетима у Америци, Бечу и Великој Британији.
Професор ће одржати предавање на тему: Шекспир и Сервантес у књижевности ренесансе.
Позивамо све љубитеље књижевности на ово занимљиво предавање, које ће почети у 18,00 часова, у кабинету за стране језике (учионица бр. 17).