Сајам образовања у Петровцу, школска 2016/​17.

Представници Пожаревачке гимназије промовисали су школу на Сајму образовања у Петровцу 05.04.2017. Тим су чинили ученици III разреда Илија Вукосављевић, Богдан Миленковић и Анђела Андрејић и професорке Александра Момчиловић и Мирјана Живојиновић.

Организатор сајма је Гимназија „Младост“ из Петровца, а намењен је будућим средњошколцима петровачког краја. На штанду школе заинтересованим родитељима и ученицима биле су доступне информације о раду школе кроз штампане материјале и презентацију као и исцрпне и корисне информације из разговора са ученицима наше школе.

Поред Пожаревачке гимназије и Гимназије „Младост“, на Сајму су учествовале и остале средње школе из Пожаревца као и медицинска школа из Јагодине и Пољопривредна школа из Свилајнца.