Гимназијалци на предавању „Ерозије земљишта и археологије у сливу Млаве и Пека“ на ВТШСС, школска 2016/​17.

У четвртак 15. јуна 2017. године ученици првог разреда Пожаревачке гимназије у организацији професорке географије др Тијане Илић, присуствовали су стручном предавању на Високој техничкој школи струковних студија (ВТШСС) у Пожаревцу. Ученици су слушали излагање др Бена Младеновића, професора на Високој школи, и Драгана Јацановића, археолога, вишег кустоса Народног музеја у Пожаревцу.

Мултисдисциплинарно предавање обухватило је тематску област „Ерозије земљишта и археологије у сливу Млаве и Пека“, чиме су ученици проширили своја знања о хидролошким карактеристикама вода у нашем крају. Интересантно тимско предавање пружило је релевантне чињенице о методама, узорцима и резултатима истраживања, али и о утицају и угрожености насеља и становништва у близини бујичних токова. У оквиру посете ученици и предавачи обишли су и Народни музеј у Пожаревцу где их је кустос упознао првенствено са нумизматичким предметима са подручја Браничева. Посета је завршена дружењем.

Др Тијана Илић, професор географије.

Физичкогеографске законитости у географском омотачу