Балкански фудокан шампионат и интернационални куп Црвене звезде, школска 2016/​17.

Ученици Пожаревачке гимназије Јелић Александар II3 и Николић Марко I3 као чланови Фудокан репрезентације Србије освојили су две златне медаље на Балакнском фудокан шампионату и Интернационалном купу Црвене звезде у дисциплини енбу. У конкуренцији је било више од 15 репрезентација, међу којима су и репрезентације Египта, Италије. Са овим успехом ученици Пожаревачке гимназије имају право учешћа на светском превенству, као енбу тим репрезентације.

Енбу је једна од најзахтевнијих дисциплина у традиционалном каретеу, која подразумева демонстративно приказивање каратеа, захтева велику физичку спремност и познавање технике, и само се поједини каратисти такмиче у тој дисциплини.

Фудокан карате, тј. традиционални, подразумева изворну карате борбу без заштите као што су рукавице, штитници за ноге итд.