Трећа награда на међународном такмичењу из математике “Кенгур без граница”, школска 2017/​18.

Финале међународног такмичења из математике Кенгур без граница (други ниво) одржано је 10.6.2018. на Природно-​математичком факултету Универзитета у Крагујевцу. На такмичењу су учествовали ученици Марко Вучић и Никола Ђокић. Марко Вучић је освојио треће место у финалу овог такмичења.

40. Математички турнир, школска 2017/​18.

У Београду је 12.5.2018. године одржан 40. математички турнир — екипно првенство средњих школа Републике Србије у математици.
Екипа Пожаревачке гимназије освојила је трећу награду у следећем саставу:
Јана Војводић, I разред, Душан Миловановић, II разред, Михаило Миленковић, III разред и Никола Ђокић, IV разред. Појединачно, ученик Михаило Миленковић је освојио другу награду, а Душан Миловановић похвалу.

Републичко такмичење из Српског језика и језичке културе, 27.5.2018.

Трагом Вукове мудре промисли и идеје, вођени духом његовог родног Тршића и инспирисани снагом и тежином речи, њихових могућих значења и примена, деветоро ученика наше школе упутило се са својим предметним професорима у Тршић. Окружени мирисом и умирујућим зеленилом сеоског идиличног амбијента, надахнути спокојством духовности оближњег манастира Троноше, придружили смо се 28. Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе, током којег су наши ученици показали изузетно знање, висок ниво мотивације и освојили заслужено две прве награде.
Наиме, Милена Пејић, ученица другог разреда, и Стојан Вучковић, матурант наше школе, освојили су два прва места. Награђени су и њихови предметни професори – Милена Анђелковић и Ненад Милошевић.

У нади да ће нам се и следеће године магија Тршића приказати са свим својим чарима, остављамо га поносни и задовољни, оплемењени његовим бојама, свежином и драгоценошћу свих речи и сусрета и радујемо се долазећем 29. републичким сусретима ученика и професора из различитих крајева Србије.

Ненад Милошевић,
професор српског језика и књижевности

Републичко такмичење из биологије, школска 2017/​18.

20.05.2018. године у Нишу, одржано републичко такмичење из биологије. Пожаревачка гимназија je учествовала са укупно девет ученика из првог, другог и трећег разреда. Сви ученици заслужују похвале, а највише се истакла ученица другог разреда Светлана Стојановић освојивши треће место. Ученике je на такмичење водио професор Драган Јосимовић.

Књижевна олимпијада — републичко такмичење, школска 2017/​18.

Књижевна олимпијада на републичком нивоу одржана је у Сремским Карловцима. Од седам такмичара из наше школе, троје наших ученика постигло је изузетан успех. Марија Дом II разред, прво место, Обрен Гојковић II разред, друго место и Николина Станисављевић I разред, освојила је треће место.

Републичко такмичење из географије, школска 2017/​18.

На државном такмичењу из географије, одржаном у Београду 2729.04.2018. године, Јован Пиргић освојио је I место и квалификовао се за Балканску географску олимпијаду која се ове године одржава у Румунском граду Јаши. Настављамо успешну традицију после Ивана Филиповића који је освојио треће место на Републичком такмичењу и трећу награду на Балканијади.

2017. године Стојан Вукчевић и Јован Пиргић освојили су другу награду на Републичком такмичењу из географије.
Такмичење из географије се састоји из три дела: теоријског теста, практичног и теренског рада и мултимедијалног теста.

Међуокружно такмичење из атлетике у Ћурпији, школска 2017/​18.

У уторак 9.5.2018. одржано је међуокружно такмичење из атлетике у Ћуприји. Наша мушка екипа освојила је прво место и пласирала се на републичко такмичење, а женска екипа је освојила друго место. Јелена Живковић пласирала се на републичко у трци на 800 метара.