ФОН — Пожаревачка гимназија међу 10 првих у Републици Србији на пријемном испиту за школску 2018/​19.

У оквиру позива нашој школи за наставак сарадње са Факултетом организационих наука, проф. др Милија Сукновић, декан ФОН-​а, обавестио је директорку школе Данијелу Жуковски и о сјајном успеху наших ученика на пријемном испиту 2018.

Прошле године је на Факултет организационих наука конкурисало преко 2000 кандидата из чак 270 средњих школа и гимназија у нашој земљи. Ученици Пожаревачке гимназије показали су висок ниво знања на пријемном испиту у јулу 2018. године. Од укупно уписаних седамнаест кандидата, број уписаних на буџет је четрнаест са остварних 85,75 поена од укупно 100. Тиме је Пожаревачка гимназија остварила запажен резултат рангирајући се међу првих десет у Србији.