Међународни фестивал руског језика 2019.

У периоду од 28.81.9. 2019. године наши ученици Јован Милетић IV6 и Катарина Милетић III5 су, заједно са ученицима Средње школе „Младост“ у Петровцу, учествовали на финалном такмичењу међународног фестивала руског језика у Москви, које је организовао Московски центар за квалитет образовања. Они су до финала дошли са филмом о Пушкиновим везама са Србима и њиховом утицају на стваралаштво овог великог песника. Ученицима је ментор била Кристина Милетић, професор руског језика у Петровцу.

Боравак у Москви, осим самог такмичења, обухватао је и обилазак културно-​историјских места Москве (Црвеног трга, ВДНХ, Макете Москве, Музеј космонаутике, одлазак у позориште и др.), али и упознавање са савременим наставним средствима московских школа.

Посебан утисак је на ученике оставио обилазак Сајма образовања, где су видели и пробали најсавременија учила.