Захвалница Грађевинског факултета Универзитета у Београду Пожаревачкој гимназији, школска 2019/​20.

Декан Грађевинског факултета Унверзитета у Београду, др Владан Кузмановић је у петак, 29. новембра 2019. године, представницима Пожаревачке гимназије уручио Захвалницу за рад на образовању и усмеравању матураната на студије техничких и природних наука, између осталих и на студије на Грађевинском факултету Универзитета у Београду.

Честитамо свим нашим ученицима који су претходних година уписали овај факултет, а поносни смо што су и декан и продекан за наставу Грађевинског факултета некадашњи ученици Пожаревачке гимназије.

Захвалницу је, осим наше школе, добило још двадесет седам школа из Србије, међу којима и Политехничка школа из Пожаревца и Техничка школа из Костолца.