На карневалу “У сусрет пролећу” — школска 2018/​19.

Наша школа се 4.3.2019. представила извођењем дела драмског комада „Међулушко благо”, Момчила Настасијевића у Земунској гимназији на карневалу „У сусрет пролећу”, који се други пут организује у овој школи, а као део пројекта Савета Европе „Подстицање демократске културе у школама Србије”.

Тема овогодишњег карневала односила се на митове и легенде, те су школе учеснице имале слободу да својом креативношћу представе фолколор, традицију и веровања од античких времена, преко средњовековних гатки и измишљених јунака, до обичаја који нас и дан-​данас прате у различитим срединама. Наша школа изабрала је да за ову прилику прикаже спој Настасијевићеве жеље да закорачи у тајне пределе архаичности изворног матерњег језика, веровања у вештице, необјашњиве моћи врачара, наговештаја зле коби и неизбежности судбине која прати све јунаке на путу до коначног разрешења комада који одише јецајем гробљарки, веселом песмом везиља и традицијом која нас подсећа да не заборавимо ко смо и одакле потичемо.

Жири је овом приликом оцењивао најбољу маску, костим, али и целокупан утисак о начину представљања теме која је, захваљујући инспиративној изведби наших ученика, нашој школи донела прву награду у конкуренцији коју је чинило седам школа из Србије. Тридесоторо наших ученика, глумаца и плесача, покупило је све овације окупљених у публици, подсећајући нас да срце остављено на сцени увек препознају они који осећају чар искрене емоције и драмске изведбе која ће и у наредним месецима наставити да надограђује своју причу и легенду за неку наредну прилику.

Са ученицима су радили професори наше школе који учествују у раду наше драмске секције и музичког и плесног ансамбла: Анђелковић Милена, Раденковић Јована, Ракић Јелена, Јацић Јана и Милошевић Ненад.

Ненад Милошевић, професор српског језика и књижевности