Окружно такмичење у кошарци и 3x3, школска 2019/​20.

Окружно такмичење у кошарци и баскету 3х3 је одржано у Петровцу 5.11.2019.године.Наша мушка екипа је у обе спортске игре освојила прво место. На тај начин су се пласирале на међу окружно такмичење. Женска екипа је у баскету освојила друго место. Честитке свим учесницима на фер и коректном такмичењу.

Пријаве за Националну географску олимпијаду, школска 2019/​20.

Позивају се заинтересовани ученици да се до 10.новембра 2019. год пријаве за Националну географску олимпијаду на следећем линку: Национална географска олимпијада — пријава.

Ученици који су остварили право на директан пласман такође су обавезни да се региструју.
Контакт детаље ментора затражити лично од предметног професора.

МАТФ 2019++

Хакатон, школска 2019/​20.

Окружно и градско такмичење у пливању, школска 2019/​20.

На градском и окружном такмичењу у пливању одржаном 9.9.2019, ученици наше школе су освојили прва места и пласирали се на републичко такмичење. Прва места су освојили Даница Величковић I4, Никола Нешић II6, Лара Петровић III6 и Илија Туфегџић IV4.

Изузетан успех на 5. Географској олимпијади, школска 2018/​19.

На 5. Географској олимпијади Централне, Јужне и Југоисточне Европе, која се одржавала од 23. до 28. јуна 2019. год. у Београду, Србија је освојила 9 медаља (2 златне, 4 сребрне и 3 бронзане). Ученик Пожаревачке гимназије Лазар Огњановић освојио је сребрну медаљу. У укупном пласману достигао је 4-​ти ранг у државном тиму средњошколаца и тиме се класификовао за трку на Светску географску олимпијаду (iGEO) 2020. год. у Истанбулу у Турској.

Најискреније честитке на изванредним резултатима и даљи успех у ‘освајању света’ желимо Лазару и проф. ментору Тијани Илић.

Победа на 9. Међународној смотри сценског учитељског стваралаштва у Лебану 8.6.2019.

Поново су слушали његов језик.
Тражили су речи… Пронашли су звук… Тражили су бајку… Пронашли су мук… Препознатљивост митског… Вишезначност боја, покрета и звукова… Симболику беле и црне… Контраст и симбиозу светла и таме… Љубав и смрт… Сен сени и причину збиље… Универзалност поруке која се још од антике не заборавља… И понавља се у бескрај и недоглед… И осетили су магију… Матерње мелодије… Препорођене и тако прадавно познате. А онда нам упутили позив… Да и међ’ њима поделимо тајну Међулушког блага.
Лебане, 8. јуна, Смотра сценског учитељског стваралаштва, још једно републичко, заправо, интернационално такмичење за нас и Настасијевића… И тајну нашег блага…

И поново неколико подвижника:

• 1. место за најбољу представу у целини (режија: Милена Анђелковић, Јована Раденковић, Јана Јацић и Ненад Милошевић )
  • награда за најбољу главну мушку улогу (Петар Бебан Јовановић),
  • награда за најбољу главну женску улогу (Сара Траиловић),
  • награда за најбољу споредну женску улогу (Тијана Милосављевић),
  • награда за најбољи сценски покрет
  • награда за најбољи костим (Катарина Вукашиновић)
  • награда за тон и светло;
  • награда за најбољу музику (Јелена Ракић)

И награда над наградама – наше непоновљиво благо младости која и даље јуначки са нама износи овај драмски пројекат, даје му душу и надахњује без престанка и са жељом да се Настасијевићева реч чује поново и далеко.
На крају, захваљујемо се свима који су у школи подржали наш драмски пројекат, као и Центру за културу из Пожаревца и пријатељу школе Ведрану Лукићу, који су пружили велику помоћ и подршку током финалних проба и припрема представе.