GeoChal­lenge, школска 2019/​20.

У оквиру пројекта „Map My Year“ у организацији „HERE“ компаније и Регионалног центра за таленте II, од 1. aприла до 1. јуна 2020. године, ученици Пожаревачке гимназије подељени у два тима, такмичили су се у креирању интерактивних мапа Србије – „GeoChal­lange“. Сваки тим имао је прилику, да кроз подршку ментора-​студената МЕФ-​а, стекне нова знања и вештине, овлада апликацијом „HERE Stu­dio“ и креира идејно решење на тему демографије Србије, дигитализација и иновације. Ученици који су узели учешће и стигли до другог нивоа: Ковачевић Василије, Марковић Петар, Јовановић Богдан, Младен Бојовић, Софија Јовановић и Нађа Станковић. Део сјајне екипе био је и Владимир Ћирковић, коме је припала посебна похвала за мапирање, премда је био на корак до трећег нивоа. Идеја за учествовањем потекла је од професорке географије Тијане Илић, која годинама и сама ради на промоцији визуелизације података и спајању Географије и ИТ области, и на тај начин негује развој мултидсициплинарних вештина код својих ученика, а у складу са потребама генерације „GenZ“. До следећег изазова — геопоздрав!