Представа о којој се прича, Фестивал младих, школска 2017/​18.

Пожаревачка гимназија је и ове године у оквиру „Фестивала младих“ обрадовала публику врцавом глумачком игром својих ученика. Да хладни мајски пљусак није успео покварити расположења Пожаревљана, доказали су шармантни гимназијалци под водвиљским маскама преког таста, лукавијег зета, сметене младе, затим луцкастих рођака и распеваних сватова, као и читаве плејаде ликова са којима се ова свадбена поворка судара у својим згодама и незгодама: коњ за шеширом, официр за коњем, дама за официром. За дамом пак кренуће муж, пред киме ће се убрзо сви разбежати главом без обзира, а након симпатичне перипетије у позлаћеном салону једне баронице, сви актери овог необичног свадбеног весеља срешће се коначно опет. Додуше, у затвору.

Како је одмицало ученичко извођење Лабишевог „Сламног шешира“ на Великој сцени пожаревачког Центра за културу, тако су се пред публиком смењивале сценографске боје, и изнова се уносила нова атмосфера унутар драмске радње, употпуњене пажљивим и зналачким одабиром музике. У хармонији светлосних и музичких ефеката, по лењиру модерне режије, кроз призму сопствене креативности, глумци Пожаревачке гимназије и ове су године у оквиру „Фестивала младих“ потврдили свој таленат, разгалили ведрином препуно гледалиште, одлучно са позоришних дасака подигли прашину, и подсетили да уметност, лепота и осмех живе, заједно и на истом месту.

Барем је на адреси Пожаревачке гимназије потврђено тако.