Промоција часописа Развитак, школска 2019/​20.

Промоција часописа „Развитак“ одржана је 26. септембра у Свечаној сали Пожаревачке гимназије у оквиру програма обележавања Дана школе. „Развитак“, увек млад, и у шездесет петој години излажења представили су његови песници: Алекса Аранђеловић, Јелена Стојановић, Мариа Лазић, Тања Стојановић, Валентина Виторовић, Милица Живановић и Ивана Стојадиновић.

Драги гости били су нам ученици Гимназије из Зубиног Потока, са Косова и ђаци Прве крагујевачке гимназије који су своје радове објавили у нашој рубрици „Сарадници“.

Програм, који је одисао атмосфером етеричне лепоте и раздраганост, употпунили су и чланови Музичке секције својим нумерама.

Било је то вече благе радости и ведрог заноса којим поезија дарује своје слушаоце, пажљиве гимназијалце који су упијали речи наших песника.