Посета Центру за дневни боравак, школска 2019/​20.

Пожаревачка гимназија наставља сарадњу са Центром за дневни боравак у циљу сензибилисања ученика за рад са осетљивим групама. Матуранти су 2. децембра 2019. године имали прилику да заједно са Аном Трајковић, професорком социологије, посете Центар. У разговору са директорком Јасмином Турудић и запосленима упознали су се са радом ове установе, разним активностима и њеним значајем у пружању помоћи и подршке како особама са сметњама у развоју тако и њиховим породицама. Дружење са полазницима је протекло у сјајном расположењу, наши ученици носе позитивне утиске које су пренели својим другарима и радују се следећем сусрету. Велико је интересовање наших ђака и доста идеја и предлога како да организујемо будућа дружења.