Оријентиринг, школска 2018/​19.

Oријентиринг — спој умног и физичког. Спорт у коме се уз помоћ карте и компаса развијају вештине оријентације и сналажења у простору. Циљ је да се на основу физичке способности такмичара, али и знања и искуства, за што краће време пређу одређене тачке.

Овог викенда, по изузетно лепом времену за такмичење, ученици изборних програма Образовање за одрживи развој и Здравље и спорт успешно су прешли све мапиране руте у дужини од 5 км. Хвала свим ученицима на позитивној енергији и одличној атмосфери. Посебне честитке ученицима III године Павлу Живковићу, Матеји Пеурачи и Игору Животићу који су пренели своја искуства и активним учешћем допринели да се оријентиринг упише као још једна активност наше школе.

Проф. Милена Нонковић и Тијана Илић